Biuro

Ząbki, ul. Narutowicza 52

Telefon

880 60 20 20

E-mail

info@nigella.com.pl

  • Home
  • Blog
  • Sufit transparentny podświetlany LED w łazience.

Sufit transparentny podświetlany LED w łazience.

Czy sufit napinany wykonany z folii transparentnej podświetlanej od góry taśmami LED może stanowić jedyne i w zupełności wystarczające oświetlenie w pomieszczeniu? Oczywiście, że tak. Jest to bardzo często stosowane rozwiązanie np. w łazienkach. Dlaczego akurat w nich? Bo idealnie spełnia swoje funkcje i doskonale do nich pasuje.

Jak to jest zrobione?
Nie ma tu wielkiej filozofii. Folia PCV posiadająca odpowiednie parametry przepuszczania światła (tzw. transparent) zostaje zainstalowana w tradycyjny sposób między profilami. Nad nią zaś ułożone są liniowo taśmy LED, dzięki którym sufit po włączeniu oświetlenia świeci całą swoją powierzchnią. Po jego wyłączeniu zaś wraca do swej białej, mlecznej barwy. Oczywiście folia transparentna to nie to samo co przezroczysta. Zarówno przy włączonym, jak i wyłączonym oświetleniu (jeśli sufit jest zainstalowany prawidłowo!) nie widać niczego co przykrywa membrana sufitowa.

Jakie oświetlenie?
Sufit napinany w łazienceNajczęściej stosowane rozwiązanie to – jak już wspomnieliśmy wyżej - sufit napinany świecący całą swoją powierzchnią. Wtedy mamy po prostu białą taflę zapewniającą w zupełności wystarczające oświetlenie w łazience. Ale sufit może też świecić w sposób dekoracyjny np. po obwodzie, i to nie – w jedynie tradycyjny sposób - na biało, lecz różnymi kolorami. Wszystko zależy od tego jakiej taśmy LED użyjemy:
- białej SMD
- różnokolorowej RGB
- czy może połączenia tych barw w postaci taśmy RGBW.
Można wybrać taśmę o barwie zimnej, ciepłej lub neutralnej. Innymi słowy mamy do dyspozycji całe spectrum rozwiązań aby osiągnąć dokładnie taki efekt jaki oczekujemy.

Jakie warunki należy spełnić przed montażem?
Pierwszy i podstawowy warunek to odpowiednia odległość między taśmami LED a membraną sufitową. Optymalna odległość jaką należy zapewnić w celu prawidłowego rozproszenia światła to od 12 do 15 cm. Nie mniej jednak niż 10. Istotne znaczenie mają również odległości w jakich rozmieszczane są od siebie taśmy LED, a także inne techniczne szczegóły, znane montażystom (np. przygotowanie w odpowiedni sposób podłoża). W razie pytań z tym związanych prosimy je kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Membrana w łazienceJaka membrana sufitowa?
Jeszcze do niedawna, mając na myśli folię transparentna tak naprawdę mogliśmy wybierać jedynie spośród folii matowych lub satynowych. Jednak od jakiegoś czasu dostępne są na rynku również folie transparentne z połyskiem. Jest to rozwiązanie łączące ogień z wodą, a więc odpowiednie parametry przepuszczania światła zamknięte w niezwykle efektownej „lustrzanej” powłoce. Więcej na ten temat można przeczytać we wpisie "Folia transparentna z połyskiem". Ale możliwe jest również zastosowanie membrany transparentnej z nadrukiem. Oczywiście dowolnym nadrukiem (jedyny warunek to odpowiednia jakość pliku do nadruku). Zazwyczaj jednak w takiej sytuacji konieczne jest zapewnienie w łazience innego źródła światła, np. z zainstalowanych w „oblamówce” z GK halogenów.
 
Co z wilgocią?
Sufit napinany, niezależnie od tego czy jest podświetlany taśmami LED czy nie, jest całkowicie odporny na wilgoć i zalanie. Dlatego bez problemu może być zainstalowany także nad kabinami prysznicowymi lub w innych miejscach gdzie będzie miał styczność z wodą.

Podsumowanie.
Sufity napinane wykonane z folii transparentnej podświetlanej doskonale nadają się jako praktyczna ozdoba każdej łazienki. Są trwałe, wodoodporne, bardzo łatwe w konserwacji, w pełni wystarczają jako jedyne oświetlenie, mogą też pełnić funkcję dekoracyjną.

Zespół Nigella.

Sprzedaż i montaż sufitów napinanych

Tel. 880 60 20 20
E-mail: info@nigella.com.pl
Biuro: 05-091 Ząbki, ul. Narutowicza 52
(300 m od Makro)

Jesteśmy do Państwa dyspozycji
7 dni w tygodniu

Skorzystaj z formularza kontaktowego, zadzwoń lub napisz wiadomość. Oddzwonimy niezwłocznie.

 

logo

Copyright © 2017