Biuro

Ząbki, ul. Narutowicza 52

Telefon

880 60 20 20

E-mail

info@nigella.com.pl

  • Home
  • Blog
  • Adaptacja poddasza. Sufity napinane na „skosach”. Czy to możliwe?

Adaptacja poddasza. Sufity napinane na „skosach”. Czy to możliwe?

W ostatnich miesiącach coraz częściej spotykamy się z pytaniami od zaintrygowanych klientów czy możliwe jest wykonywanie sufitów napinanych na tzw. skosach. Odpowiedź jest twierdząca. Oczywiście, że tak. Nie tylko jest możliwe zainstalowanie takiego sufitu na pojedynczej płaszczyźnie, ale wręcz adaptacja całego poddasza przy użyciu tej posiadającej jakże wiele zalet technologii.

Dotychczas niemal 100% tego typu inwestycji wykonywane było przy użyciu płyty gipsowo-kartonowej. Z różnych względów nie jest to jednak idealne rozwiązanie. Oto jego najpoważniejsze wady:

- Niemal nieuniknione i z czasem coraz liczniejsze pęknięcia spowodowane tym, że budynek „pracuje”.
- Nie zawsze gładka i równa powierzchnia.
- Istotne obciążenie więźby dachowej.
- Duża wrażliwość na wilgoć.
- Kłopotliwa konserwacja, zamiast łatwego wyczyszczenia powierzchni sufitu, w praktyce sprowadzająca się do konieczności ponownego pomalowania.

Dlatego znakomitą alternatywą dla płyty GK są sufity napinane. Oto ich najistotniejsze zalety:
- Brak jakichkolwiek pęknięć. Sufit napinany nawet po wielu latach wygląda jak nowy.
- Idealnie gładka i równa powierzchnia.
- Bardzo lekka konstrukcja nieobciążająca więźby dachowej.
- Odporność na wilgoć.
- Bardzo łatwa konserwacja. Sufity napinane wykonane są z folii posiadającej właściwości antystatyczne dzięki czemu wystarczy raz na jakiś czas przetrzeć ich powierzchnię aby wyglądały jak nowe.
- Możliwość podświetlenia sufitu „od góry” taśmami LED w taki sposób aby cała jego powierzchnia zapewniała w pełni wystarczające oświetlenie pomieszczenia lub po prostu oświetlenie dekoracyjne.
- Doskonałe walory aranżacyjne. Ogromna ilość faktur i kolorów, a także nieskończenie wiele motywów nadruku.
- Sama w sobie unikalność takiego rozwiązania. Zapewniamy, że Państwa goście będą bardzo zdziwieni, gdy zobaczą jak efektownie prezentuje się poddasze.

Sufity napinane montowane są na „skosach” (ale i w tradycyjny sposób) przy użyciu specjalnych profili między którymi instalowana jest membrana sufitowa. Może być ona wykonana z bardzo wytrzymałej, spełniającej najwyższe parametry bezpieczeństwa (niepalnej, odpornej na wilgoć i zalanie etc.) folii PCV lub ze specjalnego płótna. W odróżnieniu od membrany z folii jest ono zawsze matowe. Jeżeli ktoś więc – co może być szczególnie istotne akurat na poddaszu – pragnie uzyskać efekt tzw. lustra na suficie, powinien wybrać membranę z folii. Zresztą z połyskiem czy bez, to już kwestia gustu. Tak czy inaczej sufity napinane są po prostu przepiękne i idealnie nadają się do aranżacji poddasza.

Zespół Nigella.

Sprzedaż i montaż sufitów napinanych

Tel. 880 60 20 20
E-mail: info@nigella.com.pl
Biuro: 05-091 Ząbki, ul. Narutowicza 52
(300 m od Makro)

Jesteśmy do Państwa dyspozycji
7 dni w tygodniu

Skorzystaj z formularza kontaktowego, zadzwoń lub napisz wiadomość. Oddzwonimy niezwłocznie.

 

logo

Copyright © 2017